Napi remény

A remény pedig nem engedi, hogy megszégyenüljünk. (Római levél 5:5)

Bízz egyszerre csak egy napon

2016. december 25. 03:00 - magyarosijulia

„Ne aggódjatok semmiért, inkább imádkozzatok mindenért. Mondjátok el Istennek, hogy mire van szükségetek, és köszönjétek meg neki mindazt, amit már megtett... Irányítsátok a gondolatotokat arra, ami igaz, ami tisztességes, helyes, tiszta, kedves és csodálatra méltó. Gondoljatok azokra a dolgokra, amelyek kiválóak, és méltók a dicséretre." (Fil 4:6, 8/b, NLT-fordítás)

trust_god_one_day_at_a_time_by_rick_warren.jpg

Isten azt szeretné, hogy bízz benne egyszerre csak egy napon. „A mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma!"

Nem a jövő héten, nem a következő évben, sem a jövő hónapban, csak egyszerre egy napra.

A filippibeliekhez írt levél 4. fejezetének 6. és 8/b verse leírja, négy dolog szükséges ahhoz, hogy naponta tudjunk bízni Istenben. „Ne aggódjatok semmiért, inkább imádkozzatok mindenért. Mondjátok el Istennek, hogy mire van szükségetek, és köszönjétek meg neki mindazt, amit már megtett... Irányítsátok a gondolatotokat arra, ami igaz, ami tisztességes, helyes, tiszta, kedves és csodálatra méltó. Gondoljatok azokra a dolgokra, amelyek kiválóak, és méltók a dicséretre." (NLT-fordítás)

  1. Ne aggódjatok semmiért. Miért olyan nagy dolog az aggodalmaskodás? Mert nemcsak rossz szokás, hanem nagyon bűnös dolog is! Isten viszont megtartja az ígéretét, és bízhatsz benne, Ő gondot fog viselni rád. „Ne aggódjatok tehát a holnapért, mert a holnap majd aggódik magáért; elég minden napnak a maga baja." (Máté 6:34)

  2. Imádkozzatok mindenért. Az imádság meg tudja változtatni a dolgokat. A rómaiakhoz írt levél 8. fejezetének 32. versében Így olvassuk. „Aki a tulajdon Fiát nem kímélte, hanem mindnyájunkért odaadta, hogyne ajándékozna nekünk vele együtt mindent?" Isten megoldotta a legnagyobb problémánkat – a Mennybe jutást –, amikor elküldte Jézust, aki meghalt értünk. Ha annyira szeret Isten, miszerint elküldte Jézust, hogy meghaljon érted, akkor szerinted nem szeret annyira, hogy mindenféle egyéb problémádat is megoldja?

  3. Köszönjetek meg Istennek mindent. Bármi is történjen, legyél hálás Istennek! A Biblia nem azt mondja, hogy mindenért legyél hálás, hanem azt, hogy mindenkor, minden helyzetben legyél hálás! Nem kell köszönetet mondanod az életedben történt rossz dolgokért, sosem kell hálásnak lenned a gonosz dolgokért. Nem kell hálásnak lenned a rákért, az autóbalesetért, háborúért vagy bántalmazásért. De Isten azt mondja, hogy mindenben legyünk hálásak. Miért? Mert tudjuk, hogy Isten gondot fog viselni ránk. Tudjuk, hogy ki fogja elégíteni a szükségletünket. Tudjuk, hogy Ő segíteni fog.

  4. Gondoljatok a jó dolgokra. Isten elénk tár egy egész listát, amiről gondolkodjunk, olyan dolgokra, amelyek igazak, tisztességesek, helyesek, tiszták, kedvesek, csodálatra méltók, kiválóak, és méltók a dicséretre. Hol találunk olyan dolgokat, amelyek tiszták, és kedves azokra gondolni? A moziban? Nem nagyon hiszem! A tévében? Kétlem! Egyedül Isten szavában fogunk tiszta, kedves és tisztességes dolgokat találni. Ezért kell olvasnunk, tanulmányoznunk, megtanulnunk, és megtölteni az elménket és a gondolatunkat az Igével. Ézsaiás próféta könyve 26. fejezetének 3. versében ez áll. „Tökéletes békességben tartod azokat, akik bíznak benned, mindazokat, akiknek a gondolata rád irányul." (NLT-fordítás)


Segítő kérdések az elmélkedéshez, beszélgetéshez

  • Milyen irányban halad a gondolatod a leggyakrabban?
  • Milyen helyzetben kell hálásnak lenned Istennek a mai napon?
  • Milyen gyakorlati lépéseket tudsz megtenni, hogy megtanulj Ige-verseket, és felidézhesd Isten ígéretét?


*(Daily Hope by Rick Warren, 2016. 12. 18.)

Szólj hozzá!

Isten arra vár, hogy kérj

2016. december 24. 03:00 - FodorImi

„Ha ti… tudjátok, hogyan adjatok jó ajándékokat a gyermekeiteknek, mennyivel inkább fog a ti mennyei Atyátok jó ajándékokat adni azoknak, akik kérik tőle.” (Máté 7:11, NIV-fordítás)

download.jpeg

Isten a forrása mindennek. Minden, amit látsz, és minden, amit nem látsz a világban, valamint az univerzumban, Isten alkotta. Minden jó dolognak Ő a forrása.

Miközben Istenre támaszkodsz, mert Ő a forrásod minden szempontból, emlékezned kell négyféle igazságra.

Az első. Minden Isten ajándéka.

Semmid sincs, amit magad szereztél. Mindened, amid van, Isten kegyelmének ajándéka. Ha Isten nem akarta volna neked adni, nem lenne a tied.

A Bibliában, Jakab levele 1. fejezetének 17. versében úgy olvassuk, hogy „Minden jó és tökéletes ajándék fentről származik.” Ezért kezdődik a mintaimádság harmadik gondolata az „add” szóval. „Add meg nekünk ma a mindennapi kenyerünket!” Miért? Mert ez ajándék. Te magad nem tudod megkeresni, megszerezni.

A második. Nincs olyan szükségleted, amit Isten ne tudna kielégíteni.

Nem tudhatod, mire lesz még szükséged az év hátralevő részében, de bármi lesz is az, Istennek van hatalma megadni.

A Biblia azt mondja A filippibeliekhez írt levél 4. fejezetének 19. versében, hogy „Az én Istenem kielégíti mindenféle szükségleteteket az Ő dicsőségének gazdagsága szerint Jézus Krisztusban.” A dicsőséges erőforrás azt jelenti, hogy olyan bőségesen gazdag, amennyire csak Isten bőkezű tud lenni. Istennek korlátlan forrásai vannak.

A harmadik. Isten meg akar adni mindent, amire csak szükséged van.

Máté evangéliuma 7. fejezetének 11. versében így olvassuk. „Ha ti… tudjátok, hogyan adjatok jó ajándékokat a gyermekeiteknek, mennyivel inkább akar a ti mennyei Atyátok jó ajándékokat adni azoknak, akik kérik tőle.” Isten ki akarja elégíteni a szükségletedet.

És a negyedik. Ő rád vár.

Ha valami kielégítetlen szükségleted van az életedben, az nem Isten hibája. Nem te vársz Istenre. Ő vár rád! Nem az a probléma, hogy Isten nem akarja kielégíteni a szükségletedet, hanem, hogy sosem kérted tőle. Jakab levele 4. fejezetének 2. verse azt mondja, „Nincs meg nektek, mert nem kéritek Istent.”

Segítő kérdések az elmélkedéshez, beszélgetéshez

  • Kitől várod, hogy kielégítse a szükségletedet?
  • Milyen kéréssel vártál?
  • Hogyan hat az imádkozásodra annak tudata, hogy Isten ismeri az életed hátralevő részének mindenféle szükségletét?


*(Daily Hope by Rick Warren, 2016. 12. 17.)

Szólj hozzá!

A mindennapi kenyeretek

2016. december 23. 03:00 - Á. Bözse

„Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem az Úr szájából származó minden szóval is.” (5 Mózes 8:3/b, NLT fordítás)

our_daily_bread_05.jpg

Amikor Jézus azt mondja, hogy így imádkozzunk, „Add meg ma is a mindennapi kenyerünket...”, Ő sokkal többről beszél, mint a kenyérről. Sőt, a Biblia azt tanítja nekünk, hogy a kenyér négy dolgot jelképezhet.

  1. A kenyér az élet szükségletét jelképezi. Ez Isten gazdasága. Isten azt mondja, „Én biztosítom, ti begyűjtitek.” Amikor így imádkozol, „Add meg ma is a mindennapi kenyerünket...”, ez nem azt jelenti, miszerint ott ülsz a kanapén, és vársz Istenre, hogy küldjön neked pénzt. Dolgoznod kell! Még az izraelitáknak is ki kellett menni, és felszedni a mannát. A munka az életedre szóló isteni cél része. Jellemet épít. A példabeszédek könyve 14. fejezetének 23. versében így olvassuk. „A kemény munka mindig kifizetődik, a puszta beszéd nem tesz kenyeret az asztalra.” (MSG-fordítás)

  2. A kenyér Isten Igéjét jelképezi. A Biblia szellemi étel. A kenyér szimbólum az Igére. A Bibliában így olvassuk. „Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem az Úr szájából származó minden szóval is.” (5Móz 8:3/b, NLT-fordítás) Amikor Izráel gyermekei az ígéret földje felé mentek, Isten mannát küldött a Mennyből az embereknek, hogy felszedjék, mert nem volt mit enniük. Isten azért adta nekik ezt a kenyeret, hogy megtanítsa nekik, az embereknek többre van szükségük az életükben, mint a kenyérre. Az igazi élet akkor jelenik meg, ha az Úr Igéjével táplálkozunk. Nemcsak fizikai táplálékra van szükségetek, hanem lelkire is.

  3. A kenyér Isten családját és a közösséget jelképezi. A Bibliában A korinthusiakhoz írt első levél 10. fejezetének 16. versében azt olvassuk, hogy „Hát a kenyér, amit megtörünk, nem Krisztus testének megosztását jelenti-e? [De igen!]" (AMP-fordítás). A kenyér egy metafora Isten családjára. Szükséged van Isten embereire az életedben. Akár van fizikai családod, akár nincs, Isten azt szeretné, hogy tagja legyél az Ő családjának, ami örökké fog tartani, vagyis az egyháznak. Ennek a közösség helyének kell lenni.

  4. A kenyér jelképezi a megváltást. Jézus a kenyeret választotta arra, hogy az áldozatát jelképezze. Minden alkalommal, amikor kenyeret eszünk, és erjedetlen bort vagy mustot iszunk, az emlékeztet minket Isten szeretetére és arra az áldozatra, amit véghez vitt, azért, hogy a Mennybe kerülhessünk. Akármire is van szükséged – fizikailag, érzelmileg, kapcsolati szinten vagy szellemileg –, arról Isten gondoskodni fog, ha rá támaszkodsz. Imádkozz ma így! „Add meg nekünk a mindennapi kenyerünket!” És bízz Istenben, hogy mindennel ellát.


Segítő kérdések elmélkedéshez, beszélgetéshez:

  • Miután megértetted ezt a négy jelképet, hogyan tudsz még célirányosabban imádkozni, amikor azt kéred, hogy „Add meg nekünk a mindennapi kenyerünket”?
  • Hogyan tudod a családod részére bemutatni, miszerint bízol Istenben, hogy kielégíti a szükségletedet?
  • Mire van szükséged ahhoz, hogy kapcsolatba lépj Isten családjával?


*(Daily Hope by Rick Warren, 2016.12.16.)

Szólj hozzá!

Tartsd fel a fehér zászlót

2016. december 22. 03:00 - mirjam07

Bízz az Örökkévalóban teljes szívvel, és ne menj a saját fejed után! Minden helyzetben ismerd fel az Örökkévalót és az akaratát, akkor majd Ő egyengeti az utadat, és vezeti a lépteidet! (Péld 3:5-6, EFO)

Az átadás azt jelenti, hogy Istenre hagyod a jövődet. A példabeszédek könyve 3. fejezetének 5-6. verse ezt mondja. Bízz az Örökkévalóban teljes szívvel, és ne menj a saját fejed után! Minden helyzetben ismerd fel az Örökkévalót és az akaratát, akkor majd Ő egyengeti az utadat, és vezeti a lépteidet!” (EFO)

Az életed melyik területét nem adtad még át Istennek? Átadtad a konyhát és a nappalit. De mi a helyzet az életed hálószobájával? És mi van a mellékhelyiséggel? És az életed garázsával? Az életed melyik területe nincs még átadva?

Lehet, hogy néhányan közületek nem adták át a szexuális életüket. Talán azt mondod erre, Tudom, Isten azt mondja, hogy a szex csak házasságon belül értelmezendő, de én attól még azt csinálom, amit én akarok. Ezért vagy stresszes.

Néhányan közületek talán nem adták át a pénzügyüket Istennek. Tudom, Isten azt mondja, miszerint adjam vissza neki a 10 százalékot, de nem engedhetem meg magamnak, hogy megadjam a tizedet. És ezért vagy stresszes.

Néhányan talán nem adtátok át Istennek a kapcsolatotokat. Tudom, hogy meg kellene bocsátanom annak az embernek, aki megbántott, de nem akarok megbocsátani. Ezért vagy stresszes.

Néhányotoknak közöttetek van egy titkos vétke az életében, amit nem adott át Istennek. Van olyan szokásotok, amit nem adtatok át Istennek. Vagy van olyan sérelmetek, visszahúzódásotok, amit nem adtatok át Istennek.

Néhányan közületek még soha nem adták át az életüket Jézus Krisztusnak. Soha nem adtad meg magadat annak, hogy be kellene merítkezned. Nem csatlakoztatok valamelyik gyülekezeti közösséghez.

Az átadás azt jelenti, hogy feltartod a fehér zászlót, és ezt mondod. Istenem, vége a háborúnak. Nem fogok többet ellened küzdeni. Nyugalmat szeretnék, stressz helyett.

Belefáradtál az Isten elleni küzdelembe? Én átgondolnám a helyedben. Az átadás a hitünk kifejezésének legnagyobb jele.

Segítő kérdések az elmélkedéshez, beszélgetéshez

  • Az életed melyik területét nem adtad át még Istennek?
  • Milyen lépéseket kell ma megtenned, hogy átadhasd Istennek azokat a területeket, amelyek a legnagyobb stresszt okozzák?
  • Miért gondolod, hogy harcolnunk kell, ahelyett, hogy átadnánk magunkat; annak ellenére, hogy a harc nagyobb stresszel jár?

 

* (Daily Hope by Rick Warren, 2016. 12. 15) 

Szólj hozzá!

Isten jelenlétére van szükséged, nem a magyarázatára

2016. december 21. 03:00 - kennedymárti

Bízd rá magadat az Úrra, és várj türelemmel, amíg cselekszik!” (Zsolt 37:7a, GW-fordítás)

A legfőbb magyarázat arra, miért törekszünk az állandó megelégedettség érzésére, az az, hogy mindig magyarázatot keresünk az életünk történésére. Dühít minket, hogy Isten nem szolgál semmilyen magyarázattal. Vajon miért nem teszi?  

Mert próbára tesz téged. Azért teszi, hogy lássa, vajon átengeded-e az irányítást, és megelégedsz-e, függetlenül attól, hogy ad-e magyarázatot vagy sem.

Isten nem tartozik neked magyarázattal; és ha adna, valószínűleg akkor sem értenéd meg.

Ha mégis megindokol valamit, az nem azt jelenti, hogy meg is szabadulsz a fájdalomtól. Vélhetőleg nem fogod megtudni, mi miért következett be az életedben, majd csak a feltámadásod után.  

Isten nem fogja megindokolni a cselekedetét, de próbára tesz téged.

Emlékszem, amikor kis srác voltam, egyedül dolgozatírás közben volt csak csend az osztályteremben. A tanár azt mondta, „Nincs beszélgetés! Fogjátok a ceruzátokat, és töltsétek ki a tesztet.” Még a tanár is csendben maradt.

Amikor Isten is így hallgat, és csendben van, éppen tesztel téged. Amikor nem hallod Isten hangját, és úgy tűnik, több millió mérföldre van tőled, akkor tudhatod, éppen „vizsgázol”. A tanár mindig csendben van, ha a tanulók dolgoznak a kiadott feladaton. Amikor Isten hallgat, a hited próbára van téve. Vajon elengeded, vagy még erősebben fogod magadhoz ragadni az irányítást? Vajon megtanulod, hogyan legyél elégedett?  

Amikor fájdalommal kell szembenézned ezen a héten, a következő hónapban vagy évben, nincs szükséged Isten magyarázatára, csak az Ő jelenlétére.

Bízd rá magadat az Úrra, és várj türelemmel, amíg cselekszik!” (Zsolt 37:7a, GW-fordítás)

Kérdések az elmélkedéshez, beszélgetéshez 

  • Mi miatt van harag a szívedben Isten felé, amit nem akarsz bevallani?
  • Hogyan vizsgáztat téged Isten jelenleg? Mi a válaszod neki?
  • Mit gondolsz, Isten milyen magatartást vár el tőled „a türelmes várakozás” közben?

 

* (Daily Hope by Rick Warren, 2016. 12. 14.)

Szólj hozzá!
süti beállítások módosítása