„Mezítelenül jöttem anyám méhéből, és mezítelenül távozom onnan. Az Úr adta, az Úr elvette; áldott legyen az Úr neve!” Jób 1,21

Amikor még friss keresztény vagy, Isten sok megerősítő érzést ad neked, és gyakran megválaszolja az éretlen, énközpontú imáidat is, hogy tudd, Ő létezik. De ahogy növekedsz a hitben, Ő elkezd leszoktatni téged erről, hogy ne ettől függj.
Az, hogy Isten mindenütt jelen van, és az, hogy az Ő jelenléte megnyilvánul, az két különböző dolog. Az egyik tény, míg a másik gyakran csak egy érzés. Tény, hogy Isten mindenütt jelen van; mindig jelen van, még akkor is, ha nem vagy ennek tudatában. Ha nem is érzed a jelenlétét, mindig bízhatsz abban a tényben, hogy Isten veled van. Az Ő jelenléte azonban sokkal több, hogy csupán érzelmekkel lehessen mérni.
Igen, Isten azt akarja, hogy érezd az Ő jelenlétét, de számára sokkal fontosabb, hogy bízz benne, mint hogy érezd Őt. Hitből élünk, nem látásból vagy az érzéseinkből.
Azok a helyzetek fogják leginkább próbára tenni a hitedet, amikor az életedbe problémák jönnek, és Istent sehol sem találod. Ez történt Jóbbal is. Egyetlen nap alatt mindent elveszített, a családját, az üzleti életét, az egészségét és minden vagyonát. És az Ószövetségben a Jób könyvének 37. fejezete során Isten egy szót sem szól!
Hogyan dicsérheted Istent, amikor nem érted, mi történik az életedben, és Isten hallgat? Hogyan maradhatsz kapcsolatban vele válság idején, ha nincs kommunikáció? Hogyan tarthatod a szemedet Jézuson, amikor könnyekkel teli a szemed? Azt teszed, amit Jób tett: „Akkor leborult a földre az Urat imádva, és így szólt: Mezítelenül jöttem anyám méhéből, és mezítelenül távozom onnan. Az Úr adta, az Úr elvette; áldott legyen az Úr neve” (Jób 1,20–21).
Mondd el Istennek pontosan, hogy mit érzel. Öntsd ki előtte a szívedet. Adj ki magadból minden érzelmet, amit érzel. Jób is ezt tette, amikor azt mondta: „Nem tudok csendben maradni! Dühös és keserű vagyok. Beszélnem kell” (Jób 7,11 GNT ford.).
Így fakadt ki, amikor Isten távolinak tűnt: „Ó, azok a napok, amikor minden csodálatos volt az életemben, amikor Isten szoros barátsága megáldotta házamat” (Jób 29,4).
Akár érzed ma Istent, akár nem, bízhatsz abban, hogy Ő ott van veled. Kétségek, harag, félelem, bánat, zavarodottság vagy kérdések vannak benned? Vidd mindezt Isten elé! Ő veled van, melletted áll, és minden kérdésedre és aggodalmadra tudja a választ és a megoldást.
A Biblia azt mondja: „Ha Isten velünk van, ki lehet ellenünk?” (Róma 8,31).
Segítő kérdések elmélkedéshez, beszélgetéshez:
- Gondolj vissza egy olyan időszakra, amikor nem érezted Isten jelenlétét. Hogyan maradtál vele kapcsolatban abban az időben?
- Miért törődik Isten jobban a hiteddel, mint az érzéseiddel?
- Kihez fordulsz, amikor nehézségeid vannak az életben? Mit mondasz nekik, amit Istennek is el kell mondanod?
*(Daily Hope by Rick Warren, 2026. 06.16.)
(A bibliai idézetek hivatkozási helyeit követő jelölések a szerző által választott angol bibliafordításra vonatkoznak. Ezekről a https://napiremeny.blog.hu oldal jobb oldali sávjában a „Rövidítések – Angol nyelvű bibliafordítások jelölései” pont alatt további információk találhatók.)


„Nem azt mondom, hogy már tökéletes vagyok. Még nem tanultam meg mindazt, amit kellene, de igyekszem afelé a nap felé, amikor végre azzá leszek, akivé Krisztus megváltott, és amivé lenni szeretnék. Nem, testvéreim, még nem értem el a célt.”