Napi remény

A remény pedig nem engedi, hogy megszégyenüljünk. (Római levél 5:5)

Az ajándékaid mások javát szolgálják!

2025. június 02. 03:00 - Olajfa

"Mindenki amilyen kegyelmi ajándékot kapott, úgy szolgáljon azzal a másiknak, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfára." 1Pt 4,10, NLT fordítás

A Biblia azt mondja Péter első levelének 1. fejezetében , a 10. versben: "Mindenki amilyen kegyelmi ajándékot kapott, úgy szolgáljon azzal a másiknak, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfára."  ( NLT fordítás) Amikor a képességeidet mások megsegítésére használod, az Isten dicsőségére válik.

Isten úgy alkotott meg téged, hogy az életeddel hozzájárulj mások életéhez. Nem a saját hasznodra adta neked a tehetségedet és a képességeidet. Más emberek javára kaptad őket - az ő tehetségeik pedig neked válnak hasznodra.

Annyira hálás vagyok azokért az emberekért, akik olyan területeken tehetségesek, ahol én nem vagyok az. Hálás vagyok például a könyvelőkért, mert én béna vagyok a könyvelésben! Hálás vagyok az olyan emberekért, akik tudnak adóbevallást készíteni.

Mindenkinek van valamilyen tehetsége.

Isten nekem is adott néhány ajándékot. Az egyik tehetségem az, hogy Isten Igéjét hirdessem és mások számára érthetővé tegyem. Amikor ezt a képességemet használom, akkor áldás lesz belőle. Az én tehetségem érted van. Azért van, hogy segítsek neked.

És itt van a lényeg: neked is vannak ajándékaid. Arra használod őket, hogy megáldj másokat? Arra használod őket, hogy segíts másokon?

Ha nem használod az Istentől kapott tehetségedet, akkor megrövidítesz, becsapsz másokat. Isten dicsőségére úgy élhetsz, ha használod a tehetségedet. „Úgy szolgáljatok azzal egymásnak, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfárai". Isten akkor dicsőül meg, amikor a képességeidet mások szolgálatára használod.

Te áldott vagy, hogy áldás lehess. Isten megáld téged, hogy megáldhassad a körülötted lévő embereket. Tedd minden nap céloddá, hogy Isten országáért, az Ő erejéből és az Ő dicsőségére élj - ne magadra gondolj, hanem a körülötted lévő emberekre.

Segítő kérdések elmélkedéshez, beszélgetéshez:

  • Milyen ajándékokat adott neked Isten?
  • Hogyan használod az ajándékaidat mások szolgálatára? Van ötleted arra, hogyan használhatnád még jobban az ajándékaidat mások javára?
  • Hogyan fogadhatsz el segítséget valaki mástól, hogy ő is képes legyen arra használni kapott ajándékait, hogy dicsőséget szerezzen Istennek?

* (Daily Hope by Rick Warren, 2025.05.26.)

(A bibliai idézetek hivatkozási helyeit követő jelölések a szerző által választott angol bibliafordításra vonatkoznak. Ezekről a https://napiremeny.blog.hu oldal jobb oldali sávjában a „Rövidítések – Angol nyelvű bibliafordítások jelölései” pont alatt további információk találhatók.)

Szólj hozzá!

Szeress másokat úgy, ahogy Isten szeret téged!

2025. június 01. 03:00 - ReveSz

"A szeretet soha nem szűnik meg türelmesnek lenni, soha nem szűnik meg hinni, soha nem szűnik meg remélni, soha nem adja fel." 1 Korinthus 13:7 (GW fordítás)

 brown wooden panel with white heart

Isten azt akarja, hogy ugyanazt a szeretetet, amit Ő ad neked, azt azt add mindenkinek akivel találkozol. Ez nem egy lehetőség vagy egy javaslat. Ez egy parancs magától Jézustól: "Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást! Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást.” (János 13,34, NLT fordítás).

Ha Krisztus követője vagy, mindenkit - akár kedveled, akár nem - ugyanúgy kell szeretned, ahogyan Krisztus szeret téged. Ez azt jelenti, hogy feltétel nélkül kell szeretned, teljesen meg kell bocsátanod, és rendkívül értékesnek kell tartanod mindenkit.

Ha így szeretsz másokat, az átalakítja a kapcsolataidat!

A Biblia azt mondja az első korinthusi levél 13. fejezetének 7. versében: „A szeretet soha nem szűnik meg türelmesnek lenni, soha nem szűnik meg hinni, soha nem szűnik meg remélni, soha nem adja fel.” (GW fordítás).

Így szeret az Úr téged is. Isten soha nem szűnik meg türelmesnek lenni veled, soha nem szűnik meg hinni benned. Soha nem hagy fel a reménnyel, hogy a lehető legjobban alakul az életed. Isten soha nem mond le rólad! És Isten azt akarja, hogy te is ezt tedd mindenki mással!

„A szeretet soha nem szűnik meg türelmesnek lenni.” Ez azt jelenti, hogy a szeretet kiterjeszti a kegyelmet. Kegyelmet kell nyújtanod másoknak.

„A szeretet soha nem szűnik meg hinni.” Ez a másokban való hitről szól. Arról, amikor azt mondod valakinek: „Még ha nehéz időszakon megyünk is keresztül, én mindig hinni fogok benned!”.

„A szeretet soha nem hagyja abba a reménykedést.” Ez azt jelenti, hogy a szeretet a legjobbra számít. Te a legjobbat várod a házasságodtól, vagy megelégedtél ennél kevesebbel?

„A szeretet soha nem adja fel.” Ez azt jelenti, hogy a szeretet elviseli a legrosszabbat is. Azt, hogy ránézhetsz a másikra, és azt mondhatod: „Mindent rám zúdíthatsz, de én továbbra is szeretni foglak, bármi történjék !”.

Ha szeretnél ma átalakulást látni a kapcsolataidban, akkor bátorítlak téged, hogy imádkozd ezt az imát:

"Drága Istenem, elismerem, hogy sok hibát vétettem a kapcsolataimban. Emiatt bonyolultak és tökéletlenek, és gyakran megelégedtem a legjobbnál kevesebbel.  Változásra van szükségem! Szeretném, ha azzal kezdenéd, hogy megváltoztatsz engem. Szabadíts meg a félelmeimtől, mert látom, hogy ezek távolságtartóvá, védekezővé, sőt követelőzővé tesznek. Ma és ezentúl minden nap szeretném átadni neked a szívemet. Meg akarom tanulni, hogy életemet a te szeretetedben éljem, és a te szereteted töltsön el!

"Segíts, hogy úgy fogadjak el másokat, ahogy te fogadtál el engem! Segíts, hogy feltétel nélkül szeressek másokat, ahogyan te is szeretsz engem! Segíts nekem, hogy teljesen megbocsássak másoknak, ahogy te is megbocsátottál nekem! És segíts, hogy másokat is úgy értékeljek, ahogy te értékelsz engem! Segíts, hogy kegyelmet nyújtsak a körülöttem lévő embereknek, és kifejezzem azt, hogy hiszek bennük! Segíts, hogy a legjobbat feltételezzem másoktól, és segíts, hogy elviseljem a legrosszabbat, amikor az megtörténik! Ezt kérem Jézus nevében. Ámen."

 

Segítő kérdések beszélgetéshez, elmélkedéshez:

  • Hogyan tapasztaltad meg Isten türelmét az életedben?
  • Milyen módon tudsz türelmet és reményt mutatni a kapcsolataidban, még akkor is, amikor nehéz?
  • Megelégedtél már azzal, hogy kevesebbet kaptál egy kapcsolatban, mint ami Isten legjobb terve volt? Hogyan nézne ki, ha helyette a legjobbat várnád?

 

* (Daily Hope by Rick Warren, 2025.05.25)

(A bibliai idézetek hivatkozási helyeit követő jelölések a szerző által választott angol bibliafordításra vonatkoznak. Ezekről a https://napiremeny.blog.hu oldal jobb sávjában a „Rövidítések – Angol nyelvű bibliafordítások jelölései” pont alatt további információk találhatók.)

 

Szólj hozzá!
süti beállítások módosítása