Napi remény

A remény pedig nem engedi, hogy megszégyenüljünk. (Római levél 5:5)

A legfontosabb szokás a lelki fittség eléréséhez

2020. február 15. 03:00 - Besther

20200215.jpg

„Bár a testünk edzésének is van valami haszna, az istenfélelem gyakorlása sokkal hasznosabb, mert mind a jelenlegi, mind a jövendő örök életben áldásokat eredményez” (1Tim 4,8 ERV fordítás).

Már tanultunk arról, hogy Isten mit szeretne, hogyan szeressük embertársainkat. Ehhez az szükséges, hogy fejlesszük szokásainkat, valamint hogy megújuljunk testileg, érzelmileg és lelkileg.

A Biblia azt mondja az igazi szeretetről, hogy „mindig megvéd, mindig hisz, mindig remél, mindig kitart. A szeretet soha el nem fogy" (1Kor 13,7–8 NIV fordítás). Nem tudod az embereket szeretni Isten segítsége nélkül. Nem is lehet hozzá erőd, ha lelkileg üres vagy.

Ügyelj a lelki kiégés jeleire: például, ha úgy érzed, hogy semmiért nem érdemes erőfeszítést tenni (még más valaki szeretetéért sem), vagy hogy Istent kezded hibáztatni a bajaidért. Ez nem egyedi, a Biblia nagy alakjai is – Dávid, Mózes és Ábrahám – ezt tették, amikor a kiégés fázisaiban voltak.

A lelki fittséget, állóképességet ugyanúgy fent kell tartani, mint a fizikait: kitartónak és fegyelmezettnek kell lenni. „Bár a testünk edzésének is van valami haszna, az istenfélelem gyakorlása sokkal hasznosabb, mert mind a jelenlegi, mind a jövendő örök életben áldásokat eredményez” (1Tim 4,8 ERV fordítás).

A lelki fittség fejlesztésében a legfontosabb a rendszeres napi időtöltés Istennel.

Semmi sem fogja jobban segíteni életedet, mint az Istennel kettesben töltött idő, amikor ő szól hozzád a Biblián keresztül, és te beszélsz hozzá az imáiddal. A Biblia azt mondja Pál második levele a korinthusiakhoz 4. fejezetének 16. versében, hogy még, ha külsőleg el is használódtunk, belül, lelkileg megújulhatunk akkor, ha rendszeresen kapcsolatban vagyunk Istennel. Ez lehet akár csak 10 perc, például a nappalidban lévő székben, mielőtt elkezdenéd a napodat.

Szükséged van erre az időre, mert az Istennel való kapcsolatod minősége meghatározza a másokkal való kapcsolatod minőségét. 

Az emberi szeretet megkopik. Ha szeretnél jobban szeretni, akkor – Jézushoz hasonlóan – tedd a napod legfontosabb részévé ezt az elcsendesedést. Ha ezt teszed, akkor kapcsolataid átformálódnak, mert Isten szeretetének ereje mutatkozik meg általad.

Segítő kérdések elmélkedéshez, beszélgetéshez:

  • A naptárad vagy a napi rutinod, hogyan tükrözi elcsendesedésed fontosságát?
  • Milyen módon befolyásolta kapcsolataidat az imádkozás, és a Biblia tanulmányozása?
  • Hogyan érzed, képes leszel úgy szeretni másokat, ahogy azt Pál korinthusiakhoz írt levelének (fentebb idézett) 13. fejezetében írja a Biblia? Miért igen, vagy miért nem?

Miért vársz még arra, hogy megbízz Jézusban?

Ha még nem bízol Jézusban, és még nem kötelezted el magad az ő követésére, akkor miért várnál tovább? Ha már kész vagy döntést hozni, és hinni Jézus Krisztusban mint Megváltódban és Uradban, akkor imádkozz így:

„Drága Jézus, megígérted, hogy ha hiszek benned, akkor minden rosszat, amit tettem, megbocsátasz. Meg akarom tudni életem célját, és te egy napon be fogsz fogadni az örök mennyei hajlékodba. Megvallom bűneimet, és hiszem, hogy te a Megváltóm vagy. Elhiszem neked, hogy a megváltás kegyelemből van, hitből fakad, és nem a cselekedeteimből. Elfogadlak életem Uraként. Életem hátralévő részében téged akarlak szolgálni, és nem önmagamat. Elkötelezem életem melletted! Kérlek, hogy ments meg, és fogadj be családodba. A te nevedben kérlek. Ámen.”

*(Daily Hope by Rick Warren, 2020.02.08.)

Szólj hozzá!

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása