Napi remény

A remény pedig nem engedi, hogy megszégyenüljünk. (Római levél 5:5)

Minden hívő imádkozhat gyógyulásért

2021. február 14. 03:00 - FodorImi

prayer-1308663_1920.jpg

„Valljátok meg egymásnak a bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyulhassatok!” (Jak 5,16 NIV).

Nem kell gyülekezeti vénnek, lelkipásztornak vagy szuper keresztyénnek lenned ahhoz, hogy imádkozz magad vagy mások gyógyulásáért. Minden hívő imádkozhat a gyógyulásért – Isten azt akarja, hogy a gyógyulás eszköze legyél.

Először: légy biztos, hogy a szíved tiszta a bűntől! A megvallatlan bűnök hordozása mindig akadályozni fog a gyógyulásért való imádkozásodban. Ezért mondja Jakab apostol: „Valljátok meg egymásnak a bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyulhassatok!” (Jak 5,16 NIV). Soha nem leszel bűntelen, csak kevesebb bűnöd lesz [angolban szójáték: sinless = bűntelen, sin less = kevesebb bűn]. Bűneid megvallása az első lépés abban, hogy Istentől gyógyulást kérj. Amikor megvallod, akkor belülről kifelé fogsz megtisztulni.

Másodszor: legyél konkrét, amikor gyógyulást kérsz! Túl sok ember fél Istent „beletenni egy dobozba”, ezért ezt mondják. „Istenem, legyél ezzel a beteg emberrel, mutasd meg neki a szereteted, segítsd felismerni, hogy vele vagy!” De hogyan fogod felismerni Isten gondoskodását, ha nem kérsz tőle semmi konkrét, határozott dolgot? Nevezd nevén, amit kérsz Istentől! Nem mintha ő nem ismerné a részleteket, hanem azért, hogy meglásd az ő munkáját azokban a részletekben.

Végül: kérd hittel! Jakab levele 1. fejezetének 6. verse azt mondja: „Amikor imádkoztok, hinnetek kell, egyáltalán nem kételkedhettek. Aki kételkedik, olyan, mint a hullám a tengerben, amit a szél hajt és fúj” (GNT).

Imádkozz várakozással bízva, hogy Isten meg fogja válaszolni az imádságaidat az ő idejében, az ő módján. A személy, akiért imádkozol, lehet, hogy sosem gyógyul meg ebben az életben. Mégis imádkozhatsz a gyógyulásáért – kételkedés nélkül, hittel –, mert tudod, hogy Isten mindig dolgozik a céljain, sosem áll meg. Ő meghallgat téged, és törődik azzal a személlyel, akiért imádkozol, vagy a betegséggel, ami terhel téged.

Legyen a szíved egyenes Istennel! Valld meg bűneidet! Kérj tőle konkrét dolgokat, amit szeretnél, hogy megtegyen érted vagy másokért! Aztán figyeld, hogy mit tesz!

Meghaladja majd minden képzeletedet.

Segítő kérdések elmélkedéshez, beszélgetéshez:

  • Milyen hatással van a bűn az imádságodra? Miért kell a bűneidet megvallanod ahhoz, hogy az imádságaid hatékonyak legyenek?
  • Elég-e számodra, hogy tudod, Isten dolgozik a céljaiért akkor is, ha ez nem illeszkedik a te elképzelésedhez? Miért igen, vagy miért nem?
  • Amint nap folyamán imádkozol, légy céltudatos, hogy a kéréseid egyre konkrétabbak legyenek! Ez milyen változást hoz?

*(Daily Hope by Rick Warren, 2021.02.07.)

Szólj hozzá!

Amikor a gyógyulásért imádkozol, bízalommal imádkozhatsz

2021. február 13. 03:00 - Erika1832

20200601.jpg

„Ez az a bizalom, amivel rendelkezünk, amikor Istenhez közeledünk: hogy ha valamit az ő akarata szerint kérünk, meghallgat minket” (1Jn 5,14 NIV).

Isten miért nem gyógyít meg mindenkit, aki kéri tőle?

Amikor imádkozol, és Isten gyógyítását kéred, bízhatsz benne, hogy meghallja, és válaszol az imádra. De lehet, hogy nem úgy válaszol, ahogy reméled. Ami az akaratával ellenkezik, nem fogja megadni neked. Isten mindig a legjobbat akarja a számodra – és lehet, a legjobb dologként egy betegséget használ olyan módon, amire nem számítottál.

Néha Isten egy betegséget használ arra, hogy felhívja a figyelmedet, és átirányítson. Lehet, hogy hanyatt kell fektetnie annak érdekében, hogy felnézz rá. A példabeszédek könyve 20. fejezetének 30. verse azt mondja: „Néha fájdalmas tapasztalat az, ami rávesz minket, hogy megváltoztassuk az utunkat” (GNT). A legtöbben el tudnánk mondani annak a történetét, hogy egy fájdalmas tapasztalat hogyan kényszerített rá arra, hogy megváltoztassuk utunkat.

Isten néha megengedi, hogy egy betegség bizonyság legyen mások számára. Tudja, hogy rád bízhat egy betegséget, és tudja, hogy jó példa leszel mások számára, különösen a hitetlenek számára.

Pál levele a filippiekhez 1. fejezetének 12. versében azt mondja: „Most azt akarom, hogy tudjátok, fivéreim és nőtestvéreim, hogy ami velem történt, az tulajdonképpen az evangélium előmozdítását szolgálta” (NIV). Pál beteg volt és börtönben volt, amikor ezt írta, és bizonyságot tett arról, hogy Isten hogyan használta a körülményeit a jóhír terjesztésére.

A legnagyobb tanúbizonyság, amit valaha adhatsz, az a példamutatás, ahogy a fájdalmadat kezeled. A saját életemben a fájdalom legmélyebb pillanatait használta fel Isten, mint tanúbizonyságot a szomszédaim és a világ számára. Amikor olyan módon reagálsz a nyomásra és a fájdalomra, hogy az az embereket Isten felé irányítja, az dicsőséget szerez neki.

Néha Isten megengedi, hogy egy betegség az örökkévalóságba vigyen egy embert – egy halálig tartó betegség. A zsidókhoz írt levél 9. fejezetének 27. verse azt mondja: „Mindenkinek meg kell halnia egyszer, és utána Isten ítélkezik felette” (GNT). Ha minden betegségből meggyógyulhatnál, csak mert van elég hited, akkor ha lenne elég hited, talán soha nem halnál meg. Ez biztosan nem Isten akarata.

Ha beteg vagy, imádkozhatsz, és bizalommal kérheted Istent, hogy gyógyítson meg. Miért van szükséged bizalomra? „Ez az a bizalom, amivel rendelkezünk, amikor Istenhez közeledünk: hogy ha valamit az ő akarata szerint kérünk, meghallgat minket” (1Jn 5,14 NIV).

Így van: amikor Isten akarata szerint imádkozol, mindig meghallgat téged. A válasza lehet, hogy nem úgy, vagy nem akkor érkezik, amikor akarod, de a válasza mindig jó, és dicsőségére van.

Segítő kérdések beszélgetéshez, elmélkedéshez:

  • Úgy érzed, hogy bizalommal tudsz imádkozni még akkor is, ha tudod, hogy Isten talán nem úgy válaszol az imáidra, ahogy szeretnéd? Miért igen, vagy miért nem?
  • Szerinted hogyan tudnák az emberek imádni Istent és dicsőséget adni neki, amikor betegek?
  • Ha úgy érzed, hogy Isten nem válaszol a gyógyulásért mondott imáidra, szánj ma rá egy kis időt, és kérdd tőle, hogy mutassa meg, hogy hol gondoskodik rólad olyan módokon, amire nem számítottál!

*(Daily Hope by Rick Warren, 2021.02.06.)

Szólj hozzá!

A jó vezetők megmutatják gyengeségeiket

2021. február 12. 03:00 - HerceneDia

Képtalálatok a következőre: gyengeség biblia

„Őszintén szóltunk hozzátok, és szívünk nyitva áll előttetek” (2Kor 6,11 NLT).

Pál, aki az Újszövetség közel felét írta, a valaha élt legnagyobb vezetők egyike volt. Egyben kiváló példa a sebezhetőség bemutatására.

Az egyik levelében ugyanis azt írta: „Őszintén szóltunk hozzátok, és szívünk nyitva áll előttetek” (2Kor 6,11 NLT). A nyitott szív sebezhetőséget jelent – azon a módon, ahogy beszélsz, cselekszel, megosztod a dolgaidat és ahogyan érzel.

Sikeres vezetőnek lenni, mint amilyen Pál is volt, azt jelenti, hogy megtanulsz sebezhetővé válni. Itt van tehát néhány gyakorlati lépés, ahogyan vezetőként igazán sebezhetővé és hitelessé válhatsz.

Egy igaz vezető beismeri csalódottságait.

Amikor Pál az egyik legmélyebb pillanatában volt, nem fojtotta el az érzéseit, és nem hátrált meg a nehézséggel szemben. Ehelyett beszélt a megpróbáltatásának idejéről, amiben benne volt, és olyan szavakat használt, mint „szétzúzott”, „túlterhelt”, sőt „kudarcra ítélt”.

„Mi... láttuk, hogy milyen erőtlenek voltunk ahhoz, hogy segítsünk magunkon; de ez jó volt, mert mindent Isten kezébe tettünk” (2Kor 1,9 TLB). Miközben őszintén beszélt csalódottságáról, Pál kihangsúlyozta Isten erejét az életében.

Egy igaz vezető beismeri a hibáit és bukásait.

„Nincs bennünk semmi, ami képessé tesz minket arra, hogy ezt a munkát végezzük. Ellenkezőleg, a tehetségünk, amivel rendelkezünk, Istentől származik” (2Kor 3,5 GNT). Lehet valaki híres, de ha nem képes elismerni a hibáit, akkor nem lesz igazi vezető.

Mindenki követ el hibákat. Még Pál is úgy vélekedett magáról, mint aki „a legrosszabb a bűnösök között”. Valószínűleg soha nem fogsz hallani így beszélni egy politikust. Azonban egy nagy vezető átlátszóvá teszi magát a hiányosságait illetően.

Egy igaz vezető beismeri a félelmeit és az érzéseit.

Pál írja a korinthusiaknak: „Erőtlenség, félelem és nagy rettegés közt jöttem hozzátok… hogy hitetek ne emberek bölcsességén, hanem Isten erején nyugodjék” (1Kor 2,3–5). Sok embernek nehezére esik megosztani az érzéseit, különösen a félelmeit. Ha te is közéjük tartozol, akkor túl kell lépned ezen. Nem lehetsz hiteles, lelkileg érett vezető, ha nem vagy nyílt az érzéseidet illetően.

Nehéz olyan vezetőket találni manapság, akik igazán hitelesek akarnak lenni, és elismerik a csalódottságukat, hibáikat és érzéseiket. Akarsz-e olyan vezető lenni, aki megnyitja a szívét és sebezhetővé válik? Amikor ezt teszed, akkor sokkal sikeresebb vezetővé válsz, hiszen Isten ereje által fogsz vezetni másokat.

Segítő kérdések elmélkedéshez, beszélgetéshez:

  • A gyengeségeiden nem tudsz addig dolgozni, amíg nem azonosítod őket. Próbálj meg készíteni egy listát az életed 5 legmarkánsabb gyenge pontjáról!
  • Gondolj egy olyan valakire, akit jó vezetőnek tartasz! Mennyire mutatja meg a gyengeségeit?
  • Mit gondolsz, miért emelkedik ki az, amikor manapság valaki vezető pozícióban megmutatja a hibáit és gyengeségeit?

*(Daily Hope by Rick Warren, 2021.02.05.)

Szólj hozzá!

Négy erősség a sebezhetőségben

2021. február 11. 03:00 - ReveSz

Képtalálatok a következőre: humble man

„Isten ellenáll a büszke embernek, de az alázatosnak kegyelmet ad.” (Jak 4,6 NLT)

A sebezhetőséged nem egy gyengeség. Valójában a sebezhetőség egy erősség. Isten képes a sebezhetőségedet arra használni, hogy lelkileg erőssé tegyen, érzelmileg gyógyítson, kapcsolatilag megnyerővé tegyen, és vezetővé formáljon. Itt is van hogyan.

Először is, a lelki erősségre utal az, ha meg tudsz nyílni, és őszinte tudsz lenni mások előtt, mert utat nyit Isten kegyelmének: „Isten ellenáll a büszke embernek, de az alázatosnak kegyelmet ad.” (Jak 4,6 NLT). A kegyelem az az erő, amire szükséged van, hogy megtörd a rossz szokásaidat és gyengeségeidet.

A sebezhetőség érzelmileg is gyógyít. „Valljátok meg azért egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok.” (Jak 5,16 TLB). Hogyha azt szeretnéd, hogy a bűneid meg legyenek bocsátva, akkor egyedül Istennek kell megvallanod azokat. Viszont ha meg szeretnél gyógyulni, akkor meg kell osztanod a gyengeségeidet valakivel. Isten úgy alkotott meg, hogy amint megosztod az érzelmeid, azzal együtt a gyógyulás is elkezdődik benned.

Továbbá, a sebezhetőség kapcsolatilag megnyerő. „Mindannyian sokféleképpen vétkezünk.” (Jak 3,2 NIV). Jakab még saját magát is belefogalmazta ebbe a részbe. Amikor valaki megosztja veled, hogy ők is elrontanak bizonyos dolgokat, máris közelebbivé, elfogadhatóvá válik számunkra. Egy önimádóval senki sem szeretne barátkozni vagy összeházasodni. Ugyanakkor, amikor sebezhető vagy – amikor beismered a gyengeséged, és még talán nevetsz is saját magadon –, akkor magadhoz vonzod az embereket.

A sebezhetőség magában nem csak lelki erőt ad, nem csak gyógyulni segít, és nem csak szimpatikusabbá tesz. Ez követelmény is a vezetéshez. Ha nem tudsz sebezhető lenni, akkor nem egy vezető vagy, hanem csak egy főnök. „Hogyha bölcs vagy, és érted Isten útjait, akkor mutasd meg a magatartásoddal, hogy mindent bölcs szelídséggel teszel!” (Jak 3,13 NLT).

Amint bölcsességet kapsz Istentől alázatosabbá is válsz. „Alázzátok meg magatokat az Úr előtt, és ő felmagasztal titeket.” (Jak 4,10 NIV). Isten tisztelni fogja alázatosságod és kiszolgáltatottságod, és felhasználja arra, hogy vezetővé formáljon.

A Biblia a világunkkal igen ellentétes dolgokat tud mondani, nem? A világ azt mondja neked, hogy tartsd magasan az orrod és vigyázz, nehogy gyengének tűnj! Ezzel szemben Isten azt mondja, hogy dicsekedj a gyengeségeiddel, mert ezek az ő erejét mutatják meg, te pedig jobban függővé leszel tőle.

Le fogod hajtani a fejed, hogy a gyengeségeid Jézus Krisztusra mutathassanak, és ezt mások megláthassák?

Segítő kérdések elmélkedéshez, beszélgetéshez:

  • Mit gondolsz azokról az emberekről, akik sebezhetővé teszik magukat azáltal, hogy megosztják a gyengeségeiket másokkal?
  • Miért tesz Isten bölcsessége alázatosabbá, amikor ezt megkapod tőle?
  • A saját erőd vagy Isten hatalma érdekel jobban? Hogyan mutatkozik meg erre a kérdésre adott válaszod az életedben?

*(Daily Hope by Rick Warren, 2021.02.04.)

Szólj hozzá!

Isten képes jó dolgokra használni a gyengeségeidet

2021. február 10. 03:00 - Lilla:)

hands-5216585_1920.jpg

„Veled vagyok; ez minden, amire szükséged van. Az én erőm a gyenge emberekben nyilvánul meg legjobban” (2Kor 12,9 TLB).

Isten bármit képes jóra használni – még a gyengeségeidet is. Íme négy mód arra, hogyan használja jó dolgokra a gyengeségeidet.

A gyengeségeid meggátolják, hogy öntelt legyél. Amikor rájössz, hogy nem vagy tökéletes – hogy nem vagy képes mindig felkészülten a maximumot nyújtani –, sokkal alázatosabb emberré válsz. Az alázat pedig még inkább Jézus Krisztushoz tesz hasonlóvá.

Isten véghez vitt néhány nagyszerű dolgot Pál apostolban is, és rajta keresztül is. Pál életében azonban volt valami, ami távol tartotta őt attól, hogy önteltté váljon. Ő úgy beszélt erről, mint „tüske a húsban” és kérte Istentől, hogy szabadítsa meg ettől: „Háromszor igyekeztem rávenni az Urat, hogy vegye el ezt tőlem. De ő ezt mondta nekem: »A kegyelmem elegendő neked«” (2Kor 12,8–9 NIV). Isten kegyelme mindig elég lesz számodra is.

A gyengeségeid segítenek, hogy jobban értékelj másokat. Tökéletesen rendben van, ha nem vagy birtokában minden ajándéknak, tehetségnek, vagy épp nem tudod mindenre a választ. Ez arra késztet, hogy megbecsüld a többieket, és szükséged legyen másokra; az ő ajándékaikra és tehetségükre. A Biblia azt mondja Pál első levele a korinthusiakhoz 12. fejezetének 22. versében: „A test néhány olyan része, mely a leggyengébbnek és legkevésbé fontosnak látszik, igazából a legszükségesebb” (NLT).

A gyengeségeid által még inkább függsz Istentől. Pál második levele a korinthusiakhoz 12. fejezetének 9. verse egy másik fordítás szerint: „veled vagyok; ez minden, amire szükséged van. Az én erőm a gyenge emberekben nyilvánul meg legjobban” (TLB). Ha nem lenne egy gyengeséged sem, nem jutna eszedbe, hogy szükséged lehet Istenre. Önelégült lennél – így azonban nem lehet élni. Pál azt mondja: „most már örömmel büszkélkedem azzal, milyen gyenge vagyok; örülök, hogy Krisztus erejének élő példája lehetek... mert amikor gyenge vagyok, akkor vagyok erős – minél kevesebbel rendelkezem, annál inkább függök tőle” (2Kor 12,9–10 TLB).

A gyengeségeid révén megismered a szolgálati területed. Isten nem csak az erősségeidet akarja használni a szolgálatban. Isten „megvigasztal minket minden nyomorúságunkban, hogy mi is megvigasztalhassunk azokat, akik valamilyen nyomorúságban vannak azzal a vigasztalással, amelyet mi magunk kapunk Istentől” (2Kor 1,4). Miután Isten átsegít egy nehéz helyzeten, vagy megtanít élni a gyengeségeddel, akkor te is segíthetsz valaki másnak, akinek hasonló nehézségei vannak.

Ilyen Istent szolgálsz. Ő még az életed rossz dolgait is úgy szövi, hogy az jó legyen. Isten arra fogja használni a gyengeségeidet, hogy még inkább hasonlóvá tegyen téged Jézushoz, mivel függsz tőle és a hívők családjától.

Segítő kérdések elmélkedéshez, beszélgetéshez:

  • Olyan könnyen meg tudod nevezni a gyengeségeidet is, mint az erősségeidet? Miért olyan fontos, hogy be tudd azonosítani, és pontosan ismerd a gyenge pontjaidat?
  • Hogyan tudnád a legnagyobb gyengeségeidet mások szolgálatára fordítani?
  • Mit gondolsz, miért úgy teremtette meg Isten az embereket, hogy kölcsönösen függjenek egymástól, és ezáltal fejlődjenek?

*(Daily Hope by Rick Warren, 2021.02.03.)

Szólj hozzá!
süti beállítások módosítása