Napi remény

A remény pedig nem engedi, hogy megszégyenüljünk. (Római levél 5:5)

Ne vesztegesd el a fájdalmaidat!

2022. március 28. 03:00 - Anita.B

tomb-g116a35ca9_1920.jpg

„Ezek a mi szenvedéseink a ti javatokat szolgálják. És minél többen vagytok, akiket megnyernek Krisztusnak, annál többen lesznek, akik megköszönhetik neki nagy jóságát, és annál jobban megdicsőül az Úr.” (2Kor 4,15 TLB fordítás)

Amikor arra használod a fájdalmadat, hogy másokon segíts, Isten oly módon áld meg, amit el sem tudsz képzelni.

Pál apostol elképesztő fájdalmakat élt meg, ami miatt Isten elképesztő módon tudta őt használni. Hajótörést szenvedett, megverték és kirabolták. Élelem, víz és alvási lehetőség nélkül maradt. Isten mégis felhasználta őt az evangélium terjesztésére sok felé a Római Birodalomban. Tulajdonképpen, ha azt kérdeznéd Páltól: „Hogyan tudtál eltűrni ennyi fájdalmat?”, azt felelné, hogy azért tette, mert embereket akart Jézus Krisztushoz vinni. Segíteni akart másokon.

Pál a korinthusiakhoz írt második levele 4. fejezetének 15. versében azt mondja: „Ezek a mi szenvedéseink a ti javatokat szolgálják. És minél többen vagytok, akiket megnyernek Krisztusnak, annál többen lesznek, akik megköszönhetik neki nagy jóságát, és annál jobban megdicsőül az Úr.” (TLB fordítás)

Talán sohasem fogsz úgy szenvedni, ahogy Pál, de az biztos, hogy lesznek fájdalmak a te életedben is. Így aztán  ezeket a fájdalmakat, akár jóra is fordíthanád, ahelyett, hogy elpazarolod őket.

Igazából háromféle szenvedés létezik, amiket Isten mások megsegítésére felhasznál: a saját magadnak okozott szenvedés, a vétlen szenvedés és a megváltó szenvedés.

Némely szenvedés az a fajta, amit te okozol magadnak. Saját magadnak okozol problémát, ha rosszul ítéled meg a dolgokat, nem hozol jó döntéseket, nem válaszolsz megfelelő módon másoknak, vagy esetleg nem mindig eszel megfelelő ételeket.

A vétlen szenvedés az, amikor valaki önhibáján kívül másvalaki miatt sérül. Lehet, hogy elhagytak, vagy elutasítottak, vagy átvertek, és mindenki szenvedett már más emberek bűnei miatt.

De a szenvedés legmagasabb formája a megváltó szenvedés. Ekkor a fájdalom, vagy a szenvedés, amin keresztül mész, mások javát szolgálja.

Ezt tette Jézus is, amikor meghalt a kereszten, pedig nem érdemelte meg a halált. A te érdekedben élte át a fájdalmat azért, hogy téged megváltson a bűneidtől és a mennybe kerülhess. Ugyanígy, Isten a te fájdalmadat is arra fogja használni, hogy reményt és gyógyulást hozzon másoknak.

Ki tudna jobban segíteni azon, aki a csőd szélén áll, mint az, aki maga is megélte a csődöt. Ki tudna jobban segíteni azon, aki szenvedélybetegséggel küzd, mint az, aki maga is függőségtől szenvedett. Ki tudna jobban segíteni a különleges gondozást igénylő gyermek szüleinek, mint az, aki ilyen gyermeket nevelt. Ki tudna jobban segíteni annak, aki elvesztette gyermekét, mint az, aki maga is elvesztett egy gyermeket.

Isten sohasem hagy kárba veszni egy fájdalmat. Isten munkálkodni fog a te életedben is, hogy rajtad keresztül másokat bátorítson.

Dicsérd Istent, és örvendj a megpróbáltatások alatt, mert a szenvedés erősíti a kitartásodat, és segít másoknak elviselni fájdalmaikat. Isten mind a három típusú szenvedést jóra tudja fordítani. Kezdd azzal, hogy minden sérelmed átadod neki, és azt mondod: „Istenem, azt akarom, hogy az én fájdalmamat mások javára használd!”

Segítő kérdések elmélkedéshez, beszélgetéshez:

  • Hogyan használta Isten a múltbeli fájdalmadat, hogy másokon segítsen? Ezt a szenvedést saját magad okoztad, esetleg vétlen vagy megváltó szenvedés volt?
  • Életed melyik területén lévő fájdalmadat nem adtad még át Istennek? Készen állsz arra, hogy azt mondd: „Istenem, azt akarom, hogy ezt a fájdalmat mások javára használd!”
  • Ki az a jó példa életedben, aki saját fájdalmát mások megsegítésére használja?

*(Daily Hope by Rick Warren 2022.03.21.)

(A bibliai idézetek hivatkozási helyeit követő jelölések a szerző által választott angol bibliafordításra vonatkoznak. Ezekről a https://napiremeny.blog.hu oldal jobb oldali sávjában a „Rövidítések – Angol nyelvű bibliafordítások jelölései” pont alatt további információk találhatók.)

Szólj hozzá!

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása